Częstochowa, al. Armii Krajowej 23/25 lok. 16

+48 512 283 154 msc.waipoland@gmail.com

WIRE ASSOCIATION INTERNATIONAL

Czym jest Wire Association International (WAI)

Organizacja The Wire Association International (WAI), Inc. została założona w roku 1930. Jest to międzynarodowe stowarzyszenie specjalistów działające na rzecz przemysłu ciągarskiego prowadzone przez wolontariuszy z całego świata. Kwatera główna organizacji znajduje się w Stanach Zjednoczonych, a dokładnie w Guilford w stanie Connecticut.

Organizacja zbiera i rozpowszechnia wszelkie informacje i nowiny techniczne, produkcyjne i biznesowe odnośnie branży kablowej i druciarskiej.

W tym celu WAI od lat organizuje różnorodnych sponsoruje różnorodne wystawy, takich jak: Interwire i Wire Expo, międzynarodowe konferencje, warsztaty edukacyjne, kursy oraz programy rozwoju karier.

Wai ma koncie wiele publikacji takich jak: prestiżowy miesięcznik Wire Journal International, The WAI Connection wysyłany, co miesiąc w formie e-newsletter członkom WAI, coroczny WJI Reference Guide oraz różnorodne książki, raporty i taśmy wideo.

WAI ma swoich reprezentantów 70 krajach na całym świecie.

 

Chapters

WAI wspiera także lokalne oddziały organizacji. Działania lokalnych oddziałów daja dodatkowe spojrzenie na sprawy lokalne jak i globalne. Istnienie owej lokalnej sieci daje możliwość uczestnictwa w lokalnych spotkaniach, prezentacjach, działaniach i spotkaniach towarzyskich. Jej początek miał miejsce w Nowej Anglii w 1994 roku, gdzie WAI utworzyła 6 oddziałów w stanach Zjednoczonych i 2 poza ich granicami, czyli w Polsce i Indiach. Nowe oddziały tworzone są każdego roku. Obecnie stanowi one 30% działalności WAI.

 

Oto lista oddziałów WAI:

– Mid-South US (stany: Alabama, Mississippi,  Tennessee, Kentucky , Arkansas i Missouri),

– Mid-West US (stany: Michigan , Indiana, Illinois, Wisconsin, Minnesota i Iowa),

– New England (Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Rhode Island i Connecticut),

– Ohio Valley (Ohio, West Virginia, Pennsylvania (west of State College) and New York (west of Rochester),

– South-East US (stany: North Carolina, South Carolina, Georgia and Florida),

– Western US (stany: Texas, New Mexico, Arizona, California, Nevada, Colorado, Utah, Oregon, Washington and Alaska),

– Indie

– Polska

 

Komitety

Organizacja WAI prowadzona przez wolontariuszy z całego świata, poprzez uczestnictwo w pracy komitetach WAI, daje możliwość kształtowania przyszłości przemysłu ciągarskiego.

Wiele przedsiębiorstw zachęca swoich pracowników do uczestnictwa w pracy na rzecz owych komitetów w celu zdobywania nowych doświadczeń i wiedzy a także wyrabiania zdolności przywódczych, które to będą mogli wykorzystać w późniejszej pracy na rzecz swoich przedsiębiorstw.

 

Oto lista komitetów WAI:

– Officers: zrzesza 4 członków,

– Executive Committee: 7 członków,

– Board of Directors: 20 członków,

– Management Committees: 24 członków działu żelaznego, 34 członków działu nieżelaznego/ elektrycznego, 27 dostawców,

– Nominating Committee: 10 członków,

– Bylaws Committee: 7 członków,

– Technical Council: 15 członków,

– Strategic Planning Committee: 3 członków,

– Membership Committee: 15 członków,

– Memorial Awards Committee: 8 członków,

– Advisory Committees ( Publications Advisory Board : 7 członków, WJI Technical Advisors : 3 członków, Web Site Advisory Board : 9 członków, Wire Link Scholarship Advisory Board : 6 członków).